پشتیبانی گروه ویولت
پشتیبانی گروه ویولت
به مشاوره نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ

مکالمه از طریق WhatsApp

یکی از پشتیبان ها را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید
پشتیبانی گروه ویولت
پشتیبانان به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهند.
پشتیبان طراحی سایت
گروه ویولت
پشتیبان طراحی گرافیک
گروه ویولت

ویولت > مقالات > گرافیک > طراحی لوگو حرفه ای

طراحی لوگو حرفه ای

لوگو یکی از اصلی ترین ارکان برندینگ است. طراحی لوگو در مراحل برند سازی و تبلیغات شرکت و یا موسسه نقش پر رنگی دارد و تقریبا 70 درصد این تبلیغات برای جا انداختن لوگو در ذهن مخاطبان صورت میگیرد و شرکت ها بیشترین تلاش خود را میکنند که با طراحی یک لوگو حرفه ای برند خود را به بهترین شکل معرفی کنند چرا که لوگو معرف شما و برند شماست.

هزینه طراحی لوگو

برای تعیین قیمت طراحی لوگو موارد گوناگونی میتواند تاثیرگذار باشد، به طور مثال میزان مهارت به کار رفته در طراحی لوگو ،رعایت استاندارد های لازم برای طراحی یک لوگو حرفه ای تعداد طرح اولیه برای خط فکری مورد نظر ، بررسی و تحقیقات لازم برای کسب کار و رقبا و همچنین به فعالیت شرکت و میزان گستردگی آن  بستگی دارد . بسیار زیاد هستند افرادی که صرفا کار با نرم افزار را برای اجرا کار گرافیکی بلد هستن اما دارای ایده و خلاقیت نیستند و پارامتر های لازم رو در طراحی خود رعایت نمی کنند و این مسئله آسیب های زیادی به برند و کسب کار شما وارد میکنن و فراموش نکنید لوگو شما تا ده ها سال قرار است با برند شما همراه باشد و در هرگونه تبلیغات و بازاریابی در کنار شما باشد و افراد با لوگو شما کسب کار شما را به خاطر میاورند و نشان یک برند از اصلی ترین موارد است برای اطلاع از هزینه ها میتوانید در قسمت چت واتساپ با ما در ارتباط باشید تا هزینه طراحی یک لوگو اختصاصی برای شما برآورد شود.

علت نیاز به یک لوگو حرفه ای

طراحی لوگو حرفه ای

طراحی یک لوگو حرفه ای برای برند سازی شما از الویت بالایی برخوردار است و شرکت های نامی متوجه این موضوع شده اند که داشتن یک لوگو متفاوت چ تاثیرات مثبتی بر گسترش کسب و کارشان می گذارد یک لوگو استاندارد که با توجه به اصول برندینگ طراحی شده باشد میتواند برند شما را در خاطر مخاطبانتان ماندگار کند و بخاطرآوردن برند شما دیگر کار دشواری نخواهد بود، چرا که یک تصویر از برندتان در ذهنشان نقش بسته است.

شما با داشتن یک لوگو دارای یک هویت برای برندتان خواهید شد و علاوه بر آن باعث بالا رفتن بها ی برند شما میشود و دارای ارزش بیشتری میشود و شما قابلیت رقابت در بازار جهانی را خواهید داشت و یک لوگو خوب میتواند شما را از رقبانتان متفاوت نشان دهد و اعتماد و توجه بیشتری را به خود جلب میکند و میتوانید در تمامی تبلیغات خود از آن بهره یگیرد و حتی از نظر حقوقی میتوانید نشان تجاری خود را به ثبت برسانید.

طراحی لوگو به صورت اختصاصی

یکی از موارد بسیار مهم در طراحی یک لوگو حرفه ای داشتن یک لوگو متفاوت است که با توجه به مخاطبان هدف شما و اهداف برند شما طراحی هایش صورت گرفته باشد استفاده از لوگو های کپی برداری علاوه بر درگیر شدن شما با مسائل حقوقی و نقض قانون کپی رایت باعث میشود که لطمه زیادی به برندتان وارد کند چرا که هر طراحی باید به صورت کاملا اختصاصی برای شخص شما و برند شما طراحی هایش صورت بگیرد تا باعث جلب نظر مخاطبان شما شود و قابلیت ثبت داشته باشد.یک لوگو حرفه ای باید با توجه به رقبا شما و رصد بازار با توجه به محصول و خدمات شما ایده پردازی شود تا بتواند رقابت کند و نتیجه مثبت برای شما داشته باشد فراموش نکنید که ویزگی های بسیار زیادی در یک لوگو خوب باید رعایت شود تا در ذهن مخاطب رعایت شود

تلاش ما در این است که با طراحی یک لوگو متفاوت و خاص شما را متمایز کنیم و نیاز شما را در بازرهدفتان برآورده کنیم تا پیام برندتان را به بهترین شکل انتقال دهیم.

مزیت هایی که طراحی لوگو حرفه ای دارد

طراحی لوگو حرفه ای

همان طور که قبلا به آن اشاره کرده ایم یکی از ویژگی های اساسی یک لوگو حرفه ای متفاوت بودن آن است اختصاصی بودن لوگو شما این نتیجه را به همراه خود دارد که در بین برند های رقیب و برند ها ی دیگر این تفاوت و منحصر به فرد بودن خود نمایی کند.به همان میزانی که لوگو شما باید با خلاقیت و متفاوت طراحی شود ،جاذبه و شیفتگی بیشتری نیز به همراه خود دارد.

از این نکته نیز نمیتوان چشم پوشی کرد که شما زمانی که یک هویت متفاوت برای برند خود داشته باشید باعث ایجاد حس اعتماد بیشتری در مخاطبان خود میشوید کپی برداری از لوگو دیگر برند ها چه خارجی و چه ایرانی میتواند تاثیرات منفی بسیاری داشته باشد و به عنوان یک نسخه جعلی آن برند ازشما یاد میکنند بخصوص اگر از برند های رقیب لوگو را کپی برداری شود بنابراین این حس متمایز بودن در برند خود را ازبین نبرید و با خدمات و یا محصول متفاوت خود یک هویت برند برجسته نیز داشته باشید.

مطالعه  5 نکته مهم برای محافظت از سایت وردپرسی

برتری دیگری که شما با طراحی لوگو اختصاصی خواهید داشت قابل ثبت بودن لوگو شماست یکی از اصلی ترین ارکان برای ثبت یک لوگو از نظر حقوقی اختصاصی بود ان و کپی نبودن آن است.

در این راه ما میتوانیم در کنار شما باشیم تا به مشکل ثبتی از نظر گرافیکی بر نخورید و کلیه استاندارد های لازم و موارد حقوقی را رعایت خواهیم کرد که لوگو شما پذیرفته شود.

انواع طراحی لوگو

در این بخش میخواهیم شما را با انواع لوگو در طراحی  آشنا سازیم و توضیحات مختصری درباره ان بدهیم :

لوگو مونوگرام

از حروف اختصاری برند و یا حرف اول اسم برند برای طراحی این نوع لوگو استفاده میشود.

مونوگرام
مونوگرام

لوگو پیکتوگرام

این نوع لوگو تشکیل شده از تصویر است که میتوان با استفاده از یک یا چند تصویر که شما را به یاد چیزی ملموس و معنا دار می اندازد.

پیکتوگرام

لوگو تایپ

این لوگو بر پایه تایپ و نوشته است که بر روی خود حروف طراحی انجام میشود تا یک هارمونی بصری را به وجود آورد.

لوگوتایپ

لوگو ترکیبی

این نوع لوگو ترکیبی از لوگو تایپ و تصویر است حتی لوگو مونوگرام را هم میتوان با توجه با رویکرد برند با تصویری ترکیب کرد که باز هم جزو دسته ها لوگو ترکیبی به حساب می آید.

لوگو ترکیبی

لوگو انتزاعی

این سبک لوگو بیشتر برای هلدینگ ها یا کسب کار هایی که یک رویکرد مشخص ندارند طراحی می شود که معنا و مفهوم خاص و ملموسی را القا نمی کند واز ترکیب چند شیپ به وجود می آید درواقع باعث ایجاد یک حس انتظار در مخحاطبتان میشود و به مورد خاصی شما را ارجاع نمی دهد.

لوگو مسکات

نوعی از لوگو است که بر پایه تصویر است که در آن یک کاراکتر به نمایش گذاشته می شود که به ان لوگو کاراکتری نیز گفته میشود.

لوگو مسکات

لوگو امبلم

به سبک لوگو های قدیمی گفته میشود که با ترکیب یک لوگو تایپ یا فونت درداخل یک شگل به وجود می آید.

لوگو امبلم

طراحی لوگو با نرم افزار ایلستریتور

نرم افزار ایلستریتور یکی از بهرتین نرم افزار های طراحی گرافیکی و لوگو است که مزیت های بسیار زیادی دارد و اکثر طراحان حرفه ای با این نرم افزار کار میکنند و نیاز به مهارت و تخصص دارد محیط این نرم افزار مشابه نرم افزار فتوشاپ است، که از نرم افزار فتوشاپ نیز برای طراحی لوگو استفاده میشود اما این نرم افزار بیشتر برای ادیت عکس نرم افزار فوق العاده ای است اما برای طراحی های گرافیکی و خلق آثار ذهنی نرم افزار ایلستریتور امکانات بسیار بیشتری دارد و علاوه بر آن این نرم افزار یک نرم افزار وکتور است و تغییر سایز لوگو در آن مشکل ساز نخواد بود و در طراحی های دیگرتان بدون از دست دادن کیفیت میتواند آن را به هر سایز دلخواهی در بیاورید ولوگو طراحی شده در این نرم افزار آمادگی چاپ شدن روی بزرگ ترین بنر ها را نیز دارد.

همچنین برای خود طراحان گرافیک نیز مزیت های بالایی دارد که باعث افزایش دقت و سرعت و کیفیت کار میشود. یک طراحی لوگو حرفه ای علاوه بر یک ایده خوب و کارا که بر روی کاغذ پیاده سازی میشود نیاز مند یک اجرا قوی در نرم افزار نیز میباشد تا نسخه دیجیتالی قوی داشته باشد چه بسا ایده ها  و خلاقیت های بسیار زیادی که در یک لوگو روی کاغذ کشیده شده است اما به علت یک اجرای ضعیف در نرم افزار باعث کاهش کیفیت شده و جذابیتی برای مخاطب نداشته اند پس این نکته را مد نظر داشته باشید که لوگو خود را به افراد حرفه ای و زبده بسپارید تا به نتیجه دلخواه خود سریع تر برسید.

پادکست بررسی مشخصات یک لوگو حرفه ای

ویژگی های یک لوگو خوب و حرفه ای

در این مقاله تلاش کردیم که نکات مختلفی بررسی کنیم اما در این بخش میخواهیم که برخی از ویژگی های یک لوگو خوب رو بررسی کنیم تا بتوانیم بهتر یک لوگو حرفه ای را تشخیص دهیم.

مطالعه  چگونه قرارداد طراحی سایت خوب بنویسیم ؟

روند طراحی لوگو در تیم ویولت

برای طراحی لوگو ابتدا به شما مشاوره های لازم داده خواهد شد و با طراح به صورت مستقیم در ارتباط خواهید بود و سپس پکیج مورد نظرتون روبرای طراحی انتخاب میفرمایید و پس از انجام مراحل قرادادتون برای شما بریف لوگو یا همان اطلاعات اولیه لوگو ارسال می شود. در این مرحله 20 سوال است که پاسخ دهی آن ها برای تیم ما بسیار مهم است.

پس با دقت زیاد سوالات رو پاسخ دهید، پس از تحویل بریف با توجه به اطلاعات و خط فکری داده شده و مشاوره هایی که از قبل به شما داده شده شروع به گرد آوری اطلاعات، تحقیق و بررسی بازار هدف شما کرده و رقبای شما را رصد خواییم کرد و ایده پردازی های اولیه انجام خواهد شد و اتود های اولیه بر روی کاغذ زده خواهد شد پس از انجام این مرحله و رسیدن به اتود های پخته تر از بین آن اتود ها با توجه به تعداد اتود انتخابی شما که در پکیج انتخابی شما مشخص شده بود مواردی را انتخاب کرده  و در سیستم به اجرا در می آید و تغییرات لازم را در سیستم روی آن اعمال خواهییم کرد و در مرحله بعد رنگ سازمانی شما مورد بررسی قرار میگیرد و برای شما تعدادی رنگ متنوع و اتود های مختلف ارسال میشود تا بتوانید از بین موارد انتخا ب بفرمایید.

و در مرحله نهایی ویرایشات مدنظرتان با توجه به این که به طرح شما و هدف لوگو آسیبی وارد نکند به شما مشاوره داده میشود و به بهترین نتیجه برای برند شما میرسیم ، پس از اعمال تغییرات  طراحی ها به صورت مجدد خدمتتون ارسال می شود تا به آن موردی که مد نظراتون بود نزدیک شوید و باعث افتخار است که تا به امروز نارضایتی در این باره نداشته ایم و تمام تلاش ما بر این است تا بتوانیم نظر شما را در این پروسه جلب کنیم تا آن چیزی که برای برند خود مد نظرتان است مطابق سلیقه تان باشد  و در مرحله نهایی لوگو منتخب به همراه شناسنامه دیجیتالی آن خدمتتون تحویل داده خواهد شد.

در پایان

در آخر با توجه به این که طراحی لوگو یکی از اصلی ترین موارد برند سازی شما است و یک بار برای شما طراحی ها صورت میگیرد و قرار است تا انتها برند سازی خود و تبلیغات و بازاریابی در کنار شما باشد، به دنبال برترین افراد در جای جای کشور باشید تا بتوانید به بهترین نتیجه دلخواه برسید تا در کسب کار خود به پیشرفت لازم برسید و در ذهن ها باقی بمانید.

تیم ویولت با طراحان زبده خود می تواند مدعی در ارائه بهترین طرح ها برای کسب و کارتان باشد، فراموش نکنید لوگو مجموعه شما جزء یکی از اصلی ترین ابزار های رشد فعالیت تان می باشد و قرار است معرف شما و کسب و کارتان باشد بنابراین بهتر است حتماً قبل از ارائه طرح تان به بازار از نظر طراحان ویولت نیز استفاده کنید تا در آینده بتوانید بیشتر دیده شوید.

اشتراک گذاری در :
0 0 رای ها
امتیازدهی به مطلب
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها