پشتیبانی گروه ویولت
پشتیبانی گروه ویولت
به مشاوره نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ

مکالمه از طریق WhatsApp

یکی از پشتیبان ها را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید
پشتیبانی گروه ویولت
پشتیبانان به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهند.
پشتیبان طراحی سایت
گروه ویولت
پشتیبان طراحی گرافیک
گروه ویولت

ویولت > مقالات > گرافیک > طراحی لوگو در کرج

طراحی لوگو در کرج

موضوع این مطلب طراحی لوگو در کرج است و ما در تیم طراحی ویولت قصد داریم شما را با جدید ترین روش های طراحی لوگو در کرج آشنا کنیم، ابتدا به این سوال پاسخ دهید، آیا مجموعه موفقی را می شناسید که لوگو نداشته باشد؟

چرا کسب و کار شما به طراحی لوگوی حرفه ای نیاز دارد؟

لوگو فقط یک قطعه هنری کوچک نیست. این بلوک ساختمانی است که شرکت شما برای ایجاد هویت برند قوی به آن نیاز دارد. استفاده از لوگوی سفارشی در بخش‌های مختلف کسب‌ و کارتان، مانند وب‌ سایت، بسته‌ بندی، برچسب، رسانه‌ های اجتماعی، مواد چاپی و غیره، برند شما را به چیزی که بسیار مورد نیاز است می‌رساند.

یک لوگو زمانی جاودانه می شود که برند شما را به طور منحصر به فردی از رقبای شما شناسایی کند. اگر فقط با یک نگاه نمایی از کسب و کار شما را نشان دهد. در نتیجه این عوامل باعث به وجود آمدن یک لوگو حرفه ای می شود! هر کسب و کاری متفاوت است و نیازهای آن ها نیز متفاوت است. به همین دلیل است که ما در گروه تبلیغاتی ویولت طراحی لوگو logo-design سفارشی را با مقرون به صرفه ترین قیمت به شما ارائه می دهیم. 

 طراحی لوگو در کرج

در واقع لوگو را می توان یک علامت گرافیکی دانست که نمادی بصری از هر آن چیزی است که شرکت یا مجموعه شما ارائه می نماید، لوگو طرحی واضح و شفاف از  فعالیت کاری شما و برای متمایز کردن آن با سایر زمینه های فعالیتی و کاری می باشد.

شما در بازار به سراغ هر محصولی بروید در کنار نام تجاری شان لوگو آنها نیز می درخشد، لوگو علامتی مفهومی است که قرار است تصویری را از شما در ذهن مشتریان یا همه افراد جای دهد.

برای مثال اسم برند نایک را که می شنوید می دانید منظور یک تیک سفید بر روی محصولات ورزشی است، بعد از مدتی که برندتان حسابی سرو صدا کرد، این لوگو شماست که هرکس با دیدنش یاد برندتان می افتد. شاید بگویید چرا باید هم دارای برند باشیم هم لوگو؟همه ما می دانیم هوش آدم ها با هم متفاوت است و برخی افراد دارای هوش شنیداری هستند و برخی دیگر دارای هوش دیداری برای اینکه مخاطب شما همه افراد جامعه هستند.

پس هم باید در خاطر افرادی که دارای هوش شنیداری هستند بمانید و هم در خاطر افرادی که دارای هوش دیداری هستند، برند و لوگو همانند یک زوج موفق باید با هم دارای تناسب و هارمونی باشند تا بتوانید نتیجه مطلوب را در بازار دریافت نمایید و واکنش های مثبت مشتریان را جلب کنید، با ما همراه باشید. شاید جالب باشد بدانید اصلاً ساختار لوگو از کجا شکل گرفته است، طراحی لوگو به بیش از دوران تجارت با پول بوده و در زمان های بسیار دور مردم برای اینکه بتوانند گله خود را مشخص کنند با آهن داغ بر روی بدن آنها علائمی حک می کردند که این علائم برای هر فرد منحصر بود.

طراحی لوگو در کرج

در یونان باستان و دوره آشوری ها از لوگو و آرم برای داد و ستد های محصولات استفاده می شد، هر چند که در آن زمان لوگو جنبه معرفی داشت و به دنبال تجارت کردن با آن نبودند.

مطالعه  چگونه قرارداد طراحی سایت خوب بنویسیم ؟

اهمیت استفاده از لوگو در زمان انقلاب صنعتی فرانسه رخ داد و در آن زمان بود که طراحی لوگو جنبه تجاری پیدا کرد و هر کس از لوگو و آرم مخصوص به خود استفاده می کرد تا در بازار رقابت محصولات بهتری را ارائه دهد.

اهمیت داشتن یک لوگو خوب

داشتن یک لوگو خوب می توند به ارتقاء فعالیت شما و به رسمیت شناختن فعالیت شما باشد . لوگوی کسب و کار شما می تواند یا به صورت گرافیکی (سمبل / آیکون) باشد و یا اینکه ترکیبی از لوگو و نوشته (لوگو تایپ ) باشد.

لوگو نمایانگر و مشخص کننده طرح یک برند می باشد، و این طرح باید به گونه ای باشد که تا سالیان متمادی معرف و مبین آن برند باشد . به همین دلیل از اهمیت بسیار ویژه ای برای یک شرکت و یا برند برخوردار است.

مراحل طراحی لوگو در کرج

یک طراح ابتدا باید استراتژی خود را مشخص کند و در خصوص اینکه کسب و کار شما چیست و برای چه تجارتی می خواهید از این لوگو استفاده نمایید و رقبای شما چه کسانی هستند تحقیق نمایید.در مرحله بعد طراح حرفه ای باید تایپوگرافی یک لوگو را انجام دهد. یعنی فونت آن را مشخص می کند و در قدم بعد با ایجاد شکل و نماد با خلاقیت و ذهنیت و آن چیزی که از یک لوگو نیاز دارد شکل کلی را طراحی کند در این مرحله توجه داشته باشید بیشتر نام های تجاری مشهور در دنیا زمانی قابل تشخیص هستند که نام شرکت آنها حذف شود و باید به طور ناخودآگاه بین لوگو و نام تجاری ارتباط وجود داشته باشد، در آخر نیز باید نظریه رنگ انجام شود. رنگ ها روانشناسی خاص خود را دارند ، در طراحی لوگو رنگ ها نقش محوری دارند، هسته نظریه رنگ چرخ رنگ است که یک ابزار اصلی برای ترکیب رنگ است و شما با توجه  به آنچه که در ذهن دارید می توانید با ترکیب رنگ و هارمونی های دیگر مجموعه تان یک ساختار جذاب به لوگو بدهید.

خلاقیت در طراحی لوگو در کرج

خلاقیت برای ایجاد یک طرح متفاوت یکی از اصول اصلی لوگو می باشد، افراد برای اینکه بین کسب و کارشان با سایر کسب و کارهای مشابه و یا غیر مشابه تفاوت ایجاد کنند به سراغ طراحی لوگو می روند و این وظیفه یک طراح است که با یک طرح متفاوت و اصول اصلی و قواعد برند سازی و روانشناسی لوگو بتواند در ذهن مخاطب تاثیر مثبت ایجاد کند.

یک طراح می تواند از هر چیزی الهام بگیرد از یک ظرف آب گرفته تا هر چیزی که مربوط به کسب و کارتان می باشد، تیم طراحی ویولت با همکاری بهترین طراحان ایده هایی نو و جدید برای طراحی لوگو در کرج دارد. درست است که می خواهید طراحی لوگو در کرج داشته باشید اما باید لوگویی داشته باشید که همه دنیا آن را بشناسند.

نرم افزار های مورد استفاده برای طراحی لوگو

نرم افزار های مختلفی برای طراحی لوگو وجود دارد که با توجه به دانش و نحوه کار یک طراح با هر یک به نسبت شناختی که از نرم افزار های طراحی دارد می تواند یک لوگو طراحی کنید، از جمله نرم افزار هایی که در زمینه طراحی لوگو کاربرد بیشتری دارند می توان به نرم افزار کورل، فتوشاپ ، ایلاستریتور اشاره داشت.

مطالعه  تعرفه طراحی سایت در کرج درسال 1401

که بیشتر طراحان حرفه ای برای طراحی لوگو حرفه ای از این نرم افزار هااستفاده می کنند، البته می توانید با اتود دستی به همراه قلم  نوری راحت تر یک طرح را طراحی کنید.

در تیم طراحی ویولت ما جدیدترین متد های طراحی لوگو و گرافیک را با نرم افزار ایلاستریتور پیاده سازی می کنیم.

نکات مهم درباره عقد قرارداد برای طراحی لوگو در کرج

نکاتی  که در زمان عقد قرار داد با شرکت طراحی لوگو باید بدان توجه نمایید، و از جمله مهمترین فاکتور ها برای انجام کار شما هستند چنانچه در قرارداد ذکر شود می تواند از بروز مشکلات شما جلوگیری نماید که مجموعه ویلوت تلاش دارد این فاکتور ها را برای  مشتریان خود داشته باشد.

نکات طراحی لوگو

مدت زمان طراحی لوگو در کرج

مدت زمان طراحی لوگو بر اساس خواسته هایی که شما عزیزان در خصوص طراحی تان دارید و یا اینکه به دنبال طراحی حرفه ای یا ساده هستید متفاوت می باشد.

اگر یک طرح حرفه ای بخواهید ممکن است نیاز باشد اتاق فکر و ایده پردازی راه اندازی شود و زمان بیشتری برای طراحی گذاشته شود، ممکن است حتی لازم شود چند طراح بر روی پروژه شما کار کنند که برای مشخص شدن زمان دقیق باید با طراحان ویولت گفت و گو داشته باشید.

در انتهای این مقاله خاطر نشان می شویم از همراهی تان تا این لحظه قدر دانیم، لوگو شما در واقع شخصیت کسب و کارتان می باشد که می توانید در زمان طراحی سایت در کرج پروسه سفارش طراحی لوگو در کرج را نیز به طراح ما بسپارید و باید در زمان طراحی لوگو وسواس خاصی برای طراحی یک لوگو موفق داشته باشید،که خوشبختانه طراح لوگوی ما این کار را به شکلی حرفه ای برای شما انجام می دهد. چیزی که در این مطلب از قلم افتاد داشتن رنگ سازمانی است. حتماً در طراحی لوگو از رنگ سازمانی تان استفاده کنید تا هم تیپ کاری تان حفظ شود هم جلوه زیبا تری برای طرح تان ایجاد کند.

اشتراک گذاری در :
0 0 رای ها
امتیازدهی به مطلب
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها