پشتیبانی گروه ویولت
پشتیبانی گروه ویولت
به مشاوره نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ

مکالمه از طریق WhatsApp

یکی از پشتیبان ها را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید
پشتیبانی گروه ویولت
پشتیبانان به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهند.
پشتیبان طراحی سایت
گروه ویولت
پشتیبان طراحی گرافیک
گروه ویولت

ویولت > مقالات > گرافیک > مونوگرام چیست؟

مونوگرام چیست؟

یکی از انواع لوگو در طراحی، لوگوی مونوگرام است که داری اختصار و زیبایی می باشد و در طراحی این لوگو از حرف اول اسم برند یا حروف اول کلمات برای طراحی استفاده می شود.

در ادامه به بررسی  دقیق تر مفهوم کلی در انواع طراحی لوگو مونوگرام و اینکه مونوگرام چیست و چه کار بردی دارد و چه دسته افرادی میتوانند از این لوگو برای برندشان استفاده کنند تا بتوانند برند سازی بهتری داشته باشند یا نام شرکت خود را راحت تر در ذهن مخاطب جای دهند.

مونوگرام چیست؟

لوگو مونوگرام یکی از قدیمیترین انواع لوگو می باشد که ریشه آن از زمانی است که یونانیان باستان از حرف اول شهرهای شان برروی سکه های آن منطقه به صورت خلاصه ضرب میکردند .

مونوگرام چیست؟

در زمان های مختلف لوگو های مونوگرام به چشم می خورد برای مثال نقاشان روی آثار هنری خود وخانوادگان اشرافی و سلطنتی برای خاص کردن و ایجاد تمایز خود از بقیه اغشار جامعه ویا روی دعوتنامه های عروسی از این اختصار استفاده می شود. اواخر قرن نوزدهم این نوع لوگو در زمینه مد و فشن بسیار خودنمایی کرد از جمله برند های معروف دنیا مانند لوئیس ویتون،گوچی و شنل یکی از بهترن مثال ها هستند که در دهه های طولانی لوگو مونوگرام  آنها الهام بخش و معرف برند آنها بوده این لوگو در قرن بیستم در خوزه فعالیتهای دیگر مانند تلفن همراه،شرکت های نرم افزاری و سخت افزار مورد استقبال قرار گرفت و برند های به نامی مانند LG   و hp از لوگو های مونوگرام استفاده کردند.مهم ترین عاملی که باعث شد لوگو مونوگرام بیشترین توجه را به خود جلب کند می توان کوتاه بودن و سادگی  را در طراحی آن دانست.طراحی مونوگرام از سال 2016 به بعد شکلی وسیع تر به خود گرفت و در اروپا و امریکا ترقی کرد و  ابتکار زیادی در این سبک از طراحی ترکیب شد.

منظور از لوگو مونوگرام چیست؟

یکی از دسته بندی های طراحی لوگو لوگوی مونوگرام است که از حروف اول نام شرکت یا اشخاص استفاده میشود که به صورت خلاق و به یاد ماندنی باهم ترکیب میشوندو گاهی برای رساندن مفهومی عمیق تر که رویکرد برند را برساند با تصاویر نیز ترکیب میشود لوگو مونوگرام هم به صورت فارسی و هم انگلیسی  میتواند طراحی شود اما در ایران متاسفانه توجه ای به ان نشده اما در این سال های اخیر عده زیادی از مردم متوجه زیبایی و کاربرد آن شده اند به یاد داشته باشید که زیبایی در سادگیست. این سبک از لوگو بهتر است که ساده و شکیل باشد تا بتواند به راحتی پس از مشاهده در ناخود اگاه و ذهن مصرف کننده شما جای بگیرد. بسیاری از برند های مطرح دنیا از این سبک طراحی استفاده کردند تا بتوانند تصویر برند خود را در ذهن مخاطب جای دهند.

مزایای استفاده از لوگو مونوگرام چیست؟

مونوگرام چیست؟
مطالعه  قیمت طراحی لوگو

لوگو تایپ چیست؟

لوگو تایپ از طراحی روی حروف با روشهای مختلف به وجود می آید که نام برندتان به صورت زیبایی با روانشناسی های خاص خود طراحی شود اما لوگوی مونوگرام از حروف اصلی اول اسم کسب و کارتان به یک فرم تصویری با هارمونی خاص خود کنارهم چیده میشود و ذهن را زودتر به نتیجه میرساند و کوتاه تر است.

در انتها خاطر نشان می شویم که لوگو مونوگرام برای برند هایی که نام طولانی دارند، یکی از بهترین انتخاب هاست و تقریبا مانند لوگو تایپ می ماند. با این تفاوت که در این مدل لوگو از حروف اول اسم محصول یا برند استفاده می شود و به علت ساده ترکردن نام برندتان اثرگذاری زیادی در بهینه سازی کردن برندتان دارد.این دسته لوگو ها تمرکز اصلیشان روی اسم برند شما می باشد و مشتریان در زمان کمتری میتوانند برند شما را به خاطر بیاورند.

اشتراک گذاری در :
0 0 رای ها
امتیازدهی به مطلب
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها