پشتیبانی گروه ویولت
پشتیبانی گروه ویولت
به مشاوره نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ

مکالمه از طریق WhatsApp

یکی از پشتیبان ها را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید
پشتیبانی گروه ویولت
پشتیبانان به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهند.
پشتیبان طراحی سایت
گروه ویولت
پشتیبان طراحی گرافیک
گروه ویولت

ویولت > مقالات > سایت > مهم ترین بخش های تشکیل دهنده یک وب سایت

مهم ترین بخش های تشکیل دهنده یک وب سایت

چشم انداز کسب و کار امروز ترکیبی از تجربیات حضوری و دیجیتالی است. ساخت یک وب سایت به اعتبار کسب و کار شما کمک می کند، زیرا منبعی مطمئن و همیشه در دسترس از اطلاعات را در فرمتی صحیح و به راحتی در دسترس مخاطبان شما قرار می دهد.

در حالی که ابزارهای مدرن ساخت وب سایت این کار را آسان تر از همیشه می کنند، هنوز هم دانستن اطلاعات درباره قسمت های مختلف یک وب سایت مهم است. هر بخش از سایت دنبال کننده هدف مهمی در سایت شما می باشد و این بخش ها در کنار یکدیگر باید به بازدیدکنندگان و مشتریان شما یک تجربه عالی از کسب و کار شما را ارائه دهد.

بخش های مهم یک صفحه وب

بخش هایی که می خواهیم به توضیح آنها بپردازیم اجزای اصلی وب سایت هستند. بسیاری از ما در حین گشت و گذار در اینترنت به آنها فکر نمی کنیم، و به راحتی از کنار آنها رد می شویم، و این در حالی است که این بخش ها از عناصر ضروری تشکیل دهنده یک وب سایت هستند.

سرتیتر وب سایت (هدر سایت)

هدر وب سایت

هدر قسمت بالای وب سایت شما می باشد که تشکیل شده از: لوگو، منوها و معمولاً یک نوار جستجو در آن قرار دارد و اغلب دارای یک دکمه ساده CTA یا کال تو اکشن مانند انتخاب ایمیل یا دکمه «اکنون تماس بگیرید» می باشد.

این حالت برای هدرهای ساده ای می باشد که سریعا ساخته می شوند و معمولا برای قالب های شرکتی استفاده می شود، و نسبت به هدر های پیچیده ای که برای قالب های فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرند دارای تفاوت های فاحشی است!

نکته مهم: بهتر است هدر وب سایت شما بصورت ثابت در سایت قرار بگیرد، در این صورت کاربر با اسکرول کردن در وبسایت می تواند هدر را در دسترس داشته باشد که به راحتی به ببخش های مختلف وب سایت شما هدایت شود.

منو و پیمایش

منو وب سایت

بازدیدکنندگان به راهی برای بازدید از بخش های مختلف وب سایت نیاز دارند. منوی شما در اصل نقشه سایت شماست و باید از هدر قابل دسترسی باشد.

لینک یا پیوندهای منو باید بر اساس دسته بندی دقیق سایت شما و به گونه ای تقسیم بندی شود که بتواند برای کسب و کار شما منطقی باشد به عنوان مثال: (خدمات مسکونی و تجاری برای یک شرکت لوله کشی. با کلیک بر روی یک لینک، بازدیدکنندگان به صفحات مختلف وب سایت هدایت می شوند).

در تلفن همراه، منو معمولاً به صورت سه خط که روی هم قرار دارند نشان داده می شود، یعنی یک “منوی همبرگری“. کاربران روی منو ضربه می زنند تا زیر منو ها را مشاهده کنند.

دقت کنید که هر صفحه از سایت شما باید از طریق لینک های منو در دسترس باشد، در غیر این صورت بازدیدکنندگان آن صفحه را پیدا نخواهند کرد. منوهای قابل ریسپانسیو می توانند به خلوت تر کردن و راحتی استفاده از وب سایت شما کمک کنند.

پاورقی

فوتر وب سایت

پاورقی یا فوتر سایت شما قسمت پایینی وب سایت است و به عنوان یک منوی دسترسی ثانویه عمل می کند. این بخش شامل لینک هایی به اطلاعاتی از سایت شما مانند موارد ذیل لینک داده می شود:

مطالعه  5 روش برای جذب مشتری با تجارت آنلاین

در ساده ترین حالت ممکن فوتر وب سایت شما باید اطلاعات حق استفاده و سیاست استفاده از مطالب شما را داشته باشد. این موارد جزئیات حقوقی مهمی می باشند. بسیاری از صفحات وب همچنین دارای نقشه سایت در فوتر هستند. این قابلیت برای وب‌سایت‌های بزرگ با بخش‌های متعدد مفید است، زیرا به کاربران کمک می‌کند سریع‌تر در سایت پیمایش کنند.

نوار کناری

سایدبارها یکی از قابل تنظیم ترین بخش های یک صفحه وب هستند.

آنها می توانند در سمت چپ یا راست صفحه یا هر دو باشند. آنها حاوی هر ترکیبی از موارد زیر هستند:

محتوای بدنه

تمام ویژگی های طراحی در نهایت برای تکمیل محتوای بدنه هر صفحه وجود دارد.

این معمولاً به محتوای نوشته شده یک صفحه اشاره دارد، اگرچه اگر صفحه ای با تصویر سنگین دارید (مثلاً یک گالری عکس)، پس عکس ها محتوای اصلی بدنه هستند.

تصویر ویژه (شاخص)

صفحات وب به تصاویر بصری نیاز دارند تا توجه بیننده را به خود جلب کنند و به سرعت ارتباط برقرار کنند که چه نوع محتوایی را در آن سایت پیدا خواهند کرد.اکثر صفحات حاوی یک تصویر ویژگی یا تصویر قهرمان هستند. این تصویر نماینده هر صفحه است. تصاویر دیگر نیز باید گنجانده شوند، اما تصویر ویژگی باید اول باشد.

در وردپرس، یک تصویر ویژه به عنوان تصویر کوچک پست نیز شناخته می شود. این تصویر با صفحه وب ایندکس می شود و در جستجوها به عنوان اتصال بصری برای هر صفحه مشخص ظاهر می شود.

صفحات اصلی وب سایت

هر وب سایت دارای مجموعه ای از صفحات اصلی است که برای آناتومی یک وب سایت بسیار مهم هستند، و موارد ذیل را شامل می شوند:

 

صفحه اصلی وب سایت

صفحه نخست

این بخش پایگاه اصلی و یکی از اجزای اصلی یک وب سایت است. به تمام صفحات دیگر شما پیوند داده می شود و به عنوان یک صفحه خوش آمدگویی و معرفی برای بازدیدکنندگان سایت شما عمل می کند. و معمولاً شامل یک تصویر ویژگی، پیوندهایی به محتوای کلیدی در سایت شما، و یک معرفی کلیدی یا مزایای کسب و کار شما است.

لوگویی که در هدر خود قرار می دهید (که باید در هر صفحه باشد، به یاد داشته باشید) باید به صفحه اصلی شما پیوند داده شود، فقط در صورتی که بازدیدکنندگان در بخش های مختلف یک وب سایت گم شوند.

صفحه اصلی شما باید ثابت بماند اما همیشه به روز باشد. وب سایت های قدیمی اعتماد مشتری را از بین می برند.

صفحه فرود

صفحه فرود با صفحه اصلی متفاوت است. صفحات فرود معمولاً به یک کمپین تبلیغاتی متصل می شوند و زمانی که سرنخ ها روی یک آگهی یا پست اجتماعی کلیک می کنند، مکانی برای فرود می دهند.صفحات فرود ساده هستند و یک تماس مستقیم برای اقدام را تبلیغ می کنند، مانند «اکنون بخرید»، «برای یک قیمت رایگان تماس بگیرید» یا «دانلود راهنما».

می‌توانید چندین صفحه فرود برای تبلیغات یا کمپین‌های خاص ایجاد کنید و باید صفحات منسوخ را کنار بگذارید تا از هدایت سرنخ‌ها به محتوای بی‌فایده جلوگیری کنید.

مطالعه  طراحی سایت شرکتی ارزان

صفحه درباره ما

صفحه “درباره ما” شما یکی از مهمترین موارد در سایت شما است.

درباره ما

این اغلب اولین توقف برای بازدیدکنندگان جدید سایت شما است و باید کمی در مورد تاریخچه، ماموریت و ویژگی های متمایز شما باشد.

صفحه تماس

صفحه تماس شما ضروری است و باید از هر قسمت از سایت شما از طریق نوار کناری یا منوی هدر قابل دسترسی باشد.این صفحه را ساده و قابل پیمایش نگه دارید. فرم ایمیل برای ما، آدرس و شماره تلفن اجزای ضروری هستند.

وبلاگ

وبلاگ ها ابزاری عالی برای هدایت ترافیک به سایت شما با محتوای معتبر هستند. وبلاگ های شما باید از یک صفحه وبلاگ که هر پست را به ترتیب لیست می کند و جدیدترین آنها در بالای صفحه قرار می گیرد قابل دسترسی باشد.

همچنین می‌توانید بخشی برای پست‌های وبلاگ ویژه که می‌خواهید برجسته کنید یا مکانی برای نمایش محبوب‌ترین پست‌های خود داشته باشید.برای افزایش سرعت بارگذاری، ممکن است لازم باشد پست های وبلاگ را به چندین صفحه تقسیم کنید. مطمئن شوید که پست‌ها را به ترتیب زمانی نگه می‌دارید، اگرچه ممکن است به بینندگان اجازه دهید مقالات را بر اساس موضوع یا دسته مرتب کنند، به خصوص اگر پست‌های زیادی دارید.

سخن پایانی

کلیه مواردی که در این مقاله به آنها اشاره شد اجزای کلی تشکیل دهنده یک سایت هستند که شما باید در طراحی سایت در کرج از مجری طرح خود بخواهید که همه این موارد را برای شما پیاده سازی و اجرا کند. در این صورت می توانید سایتی کامل و زیبا داشته باشید.

اشتراک گذاری در :
0 0 رای ها
امتیازدهی به مطلب
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها